Jakie narzędzia powinny znaleźć się w każdym warsztacie?

Organizując swój warsztat, należy pamiętać o odpowiednim doborze narzędzi. Nie wszystkie od razu są nam potrzebne, ale są takie które są niezbędne. Nim wydasz fortunę na wszystko, co wpadnie ci w ręce w sklepie z narzędziami, zrób listę najpotrzebniejszych rzeczy. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi.

Czy wszystko jest potrzebne?

Wybór narzędzi do naszego warsztatu nie koniecznie musi być łatwy. W marketach budowlanych możemy nacieszyć oko różnymi narzędziami, a ich wachlarz cenowy jest tak wielki, że właściwie nie wiadomo na co zwrócić uwagę. Z pewnością na pierwszy rzut oka, każde musi znaleźć się w naszym warsztacie. Z pewnością dla każdego z nas cena będzie istotna przy wyborze. Jednak najdroższe nie oznaczają w pełni profesjonalne. Z pewnością do najdroższych narzędzi należą zestawy bardzo znanych marek. Ale i wśród średniej półki znajdziemy szeroką gamę profesjonalnych narzędzi. Cechą wspólną profesjonalnych urządzeń i narzędzi jest ich trwałości, bezawaryjność przy stosowaniu ich do celów do jakich zostały stworzone i ostatnio bardzo cenione wśród profesjonalistów ergonomiczność. Jakość wykonania musi spełniać nasze oczekiwania. Z pewnością narzędzia nie mogą być wykonane z kiepskiej jakości stali. Nie możemy dopuścić do tego, że podczas prac serwisowych lub wykończeniowych narzędzie ulegnie zniszczeniu. Musimy zwracać uwagę z jakiej stali wykonane są nasze narzędzia. Od pewnego pułapu cenowego, narzędzia są znakowane tak aby klient był świadomy, że wybiera narzędzia z najlepszej stali.

Gdzie i jak to przechowywać

Młotek, wkrętaki, klucze płaskie i oczkowe, imbusy to podstawowe wyposażenie każdego warsztatu. Dodatkowo koniecznie musimy zaopatrzyć się w elektronarzędzia typu wiertarka czy szlifierka. Wszystko to jednak zajmuje miejsce i należy pomyśleć o odpowiednim przechowywaniu. Szafy i szafki warsztatowe to odpowiednie miejsca. Co jednak zrobić jeżeli wśród naszych narzędzi mamy pistolet pneumatyczny. Mając takie urządzenie z pewnością musimy posiadać również kompresor inaczej nasz pistolet pneumatyczny jest bezużyteczny. Kompresor podczas pracy wytwarza sporo hałasu, dlatego warto zadbać o osobne pomieszczenie do jego przechowywania. Wszystkie narzędzia powinny być przechowywane z dala od dzieci. Dlatego też szafy i szafki powinnyśmy wyposażyć w zamki, dla zachowania bezpieczeństwa. W dobrze zagospodarowanej przestrzeni warsztatowej szybciej, ergonomicznej i bezpieczniej się pracuje. Co wpływa na jakość wykonywanej pracy i nasze zadowolenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *