Czy niszczenie dokumentów jest łatwe?

Pozornie tak – wystarczy umieścić dokument w niszczarce, aby po kilkunastu sekundach zamienił się w równo ścięte paski papieru. Problem powstaje jednak wtedy, gdy zbędna dokumentacja składa się z kilku tysięcy kartek. W takiej sytuacji warto zamówić usługę profesjonalnego niszczenia dokumentów.

Bezpieczeństwo danych

Istnieją różne metody niszczenia dokumentów zawierających dane. Niektórzy pracownicy tną je nożyczkami na kawałki lub rozdzierają na 3-4 części. Inni umieszczają stare umowy, faktury lub zestawienia numerów telefonów w niszczarkach. Są też i tacy, którzy w ogóle nie przejmują się koniecznością ochrony danych osobowych i wyrzucają dokumenty bezpośrednio do kosza na makulaturę, co może doprowadzić do ujawnienia ważnych informacji oraz powstania poważnych strat finansowych i wizerunkowych. Ileż to już razy słyszeliśmy bowiem o dokumentach znajdowanych przez przypadkowe osoby na śmietniku? Aby uniknąć takiej sytuacji, warto zdjąć z pracowników obowiązek niszczenia dokumentów i wynająć specjalistyczną firmę, która rozwiąże problem zbędnej dokumentacji zgodnie z prawem, a następnie potwierdzi to wystawieniem stosownego poświadczenia. Dzięki takiej usłudze można jednorazowo zniszczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy kartek, bez konieczności angażowania w to własnych pracowników i ryzyka, że nastąpi wyciek danych osobowych.

Jak fachowo niszczyć dokumenty?

Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy umówić się z firmą na odbiór dokumentów do zniszczenia i przygotować zbędną dokumentację. Warto wcześniej usunąć wszelkie spinacze oraz zszywki, a także wyjąć wszystkie kartki z koszulek. Następnie przekazujemy przedstawicielowi wyspecjalizowanej firmy dokumenty i potwierdzamy ich odbiór w zaplombowanych pojemnikach. Pracownik przedsiębiorstwa, które realizuje usługę przewozi naszą dokumentację do siedziby swojej firmy i umieszcza ją w niszczarkach przemysłowych. Urządzenia te umożliwiają szybkie i skuteczne niszczenie dokumentów poprzez ich pocięcie na drobne kawałki. W trosce o utrzymanie bezpieczeństwa danych wiele firm dodatkowo przenosi ścinki papieru do belownicy, która je zgniata i formuje w półtonowe bele. Dopiero w takiej postaci są one przekazywane do dalszego przetwarzania w celu uzyskania papierowych ręczników i innych materiałów z odzysku.

Profesjonalne niszczenie dokumentów pozwala zapobiec przejęciu firmowych danych przez niepowołaną osobę i umożliwia pozbycie się dużych ilości papieru w ekologiczny sposób. Nie zmniejsza też efektywności pracy twojego zespołu, który może skupić sią na realizowaniu bardziej perspektywicznych zadań, niż umieszczanie kartek w niszczarce. Jeżeli więc stoisz przed koniecznością zniszczenia dokumentów, nie wahaj się skorzystać z usług profesjonalnej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *