przesyłka kurierska

Przesyłki kurierskie. Wygoda i bezpieczeństwo

 

 

W dzisiejszych czasach zamówienie kuriera nie stanowi problemu. Wystarczy jeden telefon, byśmy mogli wysłać przesyłkę np. prezent świąteczny. Taki sposób jest komfortowy, ponieważ nie musimy wychodzić z domu i stać w długich kolejkach. Przesyłki kurierskie są również dużo bezpieczniejsze.

 

Jak zamówić kuriera?

Zbliża się czas przedświątecznych zakupów i wysyłania prezentów. W sytuacji, w której goni czas i kuszą promocje, warto skorzystać z pomocy kuriera, aby szybko i bezpiecznie przewieźć paczkę np. do innego miasta. Kurier nie tylko odpowiada za dostarczenie przesyłek, ale również odbiera je z domu (lub innego miejsca) nadawcy. Zamówienie go nie jest trudne. Do firm kurierskich można wysłać zlecenie za pomocą formularza dostępnego na stronach internetowych. Wypełnienie go zajmuje kilka minut. Należy podać wszystkie niezbędne dane (takie jak waga i wymiary paczki). Nie ma obowiązku podpisywania umowy, a o możliwości wykonania zamówienia zostaniemy poinformowani mailem. Nadawcy mają możliwość złożenia zamówienia także telefonicznie.

 

Oszczędzając czas…

W kolejkach na poczcie tracimy cenne godziny. Zamówienie kuriera pozwala nam zaoszczędzić czas i zająć się innymi sprawami. Oczekiwanie na przesyłkę również nie potrwa długo. Zazwyczaj jest to kwestia 1-2 dni. Listonosz dostarczy paczkę po upływie kilku dni. Kurier dzwoni też do odbiorcy w celu ustalenia godziny odebrania przesyłki.

 

By było bezpieczniej

Zamawiając kuriera mamy możliwość skorzystania z dodatkowych usług takich jak ubezpieczenie przesyłki, informacja o jej dostarczeniu, oferta ekspres, czyli szybka realizacja zamówienia, monitorowanie przesyłki (przy pomocy aplikacji mobilnych) czy dostarczenie w dzień wolny od pracy. Firmom kurierskim znacznie rzadziej niż poczcie zdarza się zgubić czy zniszczyć paczkę. Najwięcej reklamacji składanych na poczcie dotyczy właśnie tego problemu. Ponadto kurier dostarczy ją pod same drzwi. Termin jego wizyty jest znany wcześniej (firmy oferują możliwość wysłania SMS-a/e-maila z godziną planowanego przyjazdu), ale gdy nie zastanie nas w domu, przyjedzie drugi raz.

kurier

Co zrobić, żeby wysłać paczkę?

Przede wszystkim musimy zacząć od wybrania zaufanej firmy kurierskiej. Jeśli nie mamy doświadczenia w tej kwestii, powinniśmy brać pod uwagę opinie innych, które są dostępne np. w Internecie. Po znalezieniu kuriera wchodzimy na jego stronę internetową i wypełniamy formularz. Podajemy dane przesyłki, odbiorcy i nadawcy. Następnie przechodzimy do zatwierdzenia zlecenia i płatności. Później pozostaje tylko czekać na kuriera. Paczkę należy odpowiednio zapakować i zabezpieczyć. Warto skorzystać z usług kurierskich, kiedy mamy do wysłania przesyłkę: o dużych rozmiarach, zagraniczne, ekspresowe. Nie można zapomnieć o liście przewozowym, czyli dowodzie zawarcia umowy przewozu.

 

Zamówienie kuriera jest komfortowym i bezpiecznym rozwiązaniem. Klienci zazwyczaj bardziej cenią sobie usługi prywatnych firm niż tradycyjnej poczty, uznając to za wygodniejsze, bezpieczniejsze i czasem tańsze rozwiązanie. Nie musimy płacić za opakowanie paczki, bo – zazwyczaj za darmo – dostajemy je od kuriera.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *