Usługi kurierskie – czy warto korzystać?

Coraz częściej i coraz więcej osób robi zakupy przez Internet. Niektórym wydaje się wręcz niemożliwe obycie się bez zakupów online. Wybieramy artykuł, sprawdzamy cenę, do której najczęściej doliczona jest opłata za przesyłkę i zamawiamy, a po kilku dniach podjeżdża kurier i wnosi paczkę do domu. Dopiero gdy to my chcemy coś wysłać, szukamy sposobu na dostarczenie przesyłki. Najczęściej decydujemy się na taniego kuriera.

Dylemat jak wysłać paczkę

Jeszcze niedawno, gdy chcieliśmy wysłać komuś paczkę, natychmiast wyobraźnia podpowiadała nam jak taszczymy nieporęczny pakunek na pocztę, potem wypisujemy na kolanie druczek, a następnie ustawiamy się w długiej kolejce do okienka. I często wysłanie paczki odsuwaliśmy na jutro albo za trzy dni – byle nie dziś. Teraz świetnie rozwijający się rynek usług kurierskich rozwiązuje takie problemy za nas. Kilka minut przed komputerem pozwala znaleźć taniego kuriera, szybko dokonać formalności i poczekać na przyjazd miłego pana (rzadziej pani), który wprost z naszego domu zabierze przesyłkę.

Wcześniej trzeba oczywiście przesyłkę zapakować. Nawet jeśli nie mamy odpowiedniego pudełka czy kartonu można, przy zamawianiu kuriera, poprosić o dostarczenie opakowania. Ta dodatkowa usługa często jest nieodpłatna, także u tanich kurierów.

Tani kurier potrzebny od zaraz

Bywa, że musimy przesłać ważne dokumenty lub nadać pilną przesyłkę. Wystarczy zadzwonić do firmy kurierskiej lub zamówić kuriera przez stronę internetową. Jeśli złożymy zamówienie na ekspresową usługę, w krótkim czasie kurier odbierze od nas, z biura czy domu, przesyłkę, która natychmiast rozpocznie swoją „podróż” do adresata. Jeśli zamówimy usługę powiadomienia, to w chwili, gdy dokumenty czy paczka dotrą do odbiorcy, otrzymamy wiadomość sms. Można też śledzić drogę nadanej przesyłki poprzez stronę internetową kuriera. Takie usługi są standardem w ofercie tanich kurierów.

Czym więc różni się kurier „tani” od „drogiego”? Poza niższą ceną, niczym. Taniego kuriera można zamówić ze strony brokera kurierskiego. Serwis brokerski funkcjonuje na zasadzie pośrednictwa między klientem a kurierem. Gromadzi ofertę wielu firm kurierskich, dostarczając im zlecenia. Dzięki szerokiej ofercie oraz dużej ilości zleceń, serwis brokerski może negocjować hurtowe warunki cenowe. Zamawiając taniego kuriera, korzystamy z wynegocjowanych przez brokera rabatów. Dla klientów indywidualnych to świetne rozwiązanie, bo bez względu na to czy wysyłamy jedną kopertę, czy wielką paczkę, czy korzystamy z kuriera często, czy tylko okazjonalnie, otrzymujemy pewną i bezpieczną usługę za niewielkie pieniądze. To chyba jedyny rodzaj pośrednictwa, za które klient nie tylko nie dopłaca, ale cieszy się tańszą usługą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *